środa, 11 listopada 2015

Matka - idealny pracownik

Witajcie ;-)

Ostatnio trochę mnie nie było, ząbkowanie synka i kilka spraw do poukładania sprawiły że nie miałam chwili czasu by tu coś napisać, ale będę teraz nadrabiać.

A teraz do brzegu.

Mama - kucharka, sprzątaczka, niania, lekarz, pielęgniarka, pomocna dłoń, wszystko to mama. W dwóch słowach można nas określić urządzeniem wielofunkcyjnym (tak całkiem z humorem :P). 


Matka to również mistrz logistyki, planowania czasu w taki sposób by starczyło go na wszystko a i tak nie raz doba jest zbyt krótka by wszystko ogarnąć.  Matka - człowiek który jest w stanie zrobić wszystko by jej potomstwo było szczęśliwe. Stawia na piedestale dobro dzieci, nie swoje, nie partnera, tylko właśnie dzieci. Odpowiedzialna bestia, waleczna lwica, jednocześnie tak bardzo potulna dla nich.

Moim skromnym zdaniem kobieta jest idealnym pracownikiem, w przeciwieństwie do zdania pracodawców. Tacy gdy słyszą "matka" mają ogromne obawy. Pracodawca myśli o takiej osobie że będzie wymigiwała się od obowiązków tłumacząc się za każdym razem "dzieckiem". To nie prawda, matki są bardzo odpowiedzialne, często ambitne, więc nie dyspozycyjność to kolejny stereotyp. 

Wkurzający jest fakt tego że idąc na łatwiznę wolą zatrudnić studentów, którym często i tak pomogą rodzice niż właśnie osobę która już samodzielnie prowadzi gospodarstwo domowe. Mniejsze składki, chęć zysku, przede wszystkim to jest głównym czynnikiem. 

Mam nadzieję że w najbliższym czasie w Polsce zmieni się ten stereotyp na bardziej korzystny dla Nas - matek. W TV propaganda na temat zwiększania przyrostu naturalnego, a brak jakiejkolwiek pomocy by to zrealizować. Bardzo mało rodzin zdecyduje się w dzisiejszych czasach na więcej niż jedno dziecko, bo zarobki są nie oszukując się (?) zbyt niskie, umowy śmieciowe, szeroko pojęte kłamstwo.


Podoba mi się to że coraz więcej firm uruchamia tak zwaną pracę zdalną. Znaczy to że kobieta która nie ma co zrobić z dzieckiem, nie ma go z kim zostawić, a obawia się pozostawienia go w żłobku czy też w przedszkolu może skorzystać z takiej możliwości. Będąc cały czas z dzieckiem, opiekując się nim w wolnej chwili można poddać się pracy.  Drugim rozwiązanie już mniej dochodowym jest zostanie konsultantem firm kosmetycznych, dla osób które typowo interesują się tą tematykę i lubią takie środowisko. Zawsze parę groszy wpadnie z tego tytułu.

5 komentarzy :

 1. W Polsce niestety bardzo mało jest pracy zdalnej, nie ma za bardzo w czym wybrać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy powiem tak w większości jest to praca w obsłudze klienta, nie każdemu taka praca odpowiada. Miejmy nadzieję jednak że to wszystko się rozwinie.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Praca zdalna jest ok, tylko trzeba trafić na okazję, a to jest 1:100 ofert? Już łatwiej przed macieżyństwem spróbować otworzyć bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, nie miej jednak warto zauważyć tendencję wzrostową tego typu pracy.

   Usuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz.
Pozdrawiam Ewelina

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka