niedziela, 15 listopada 2015

Bezsilność w dobie terroryzmu

Dzisiaj krótko i konkretnie na temat wydarzeń ostatnich dni. Zastanówmy się tak naprawdę czy tylko ostatnich dni. Podkreślam że nie piszę tu jako znawca polityki międzynarodowej i znawca zjawiska terroryzmu. Każdy ma prawo wyznawać religie jaką chce. Potrafię odróżnić wyznawcę religii, od szeroko pojętego fanatyzmu.

Można zrozumieć że w Syrii nie jest zbyt kolorowo, emigrantami powinny być przede wszystkim matki z dziećmi. Nie jestem feministką ale uważam że w takiej sytuacji rasa męska powinna zająć się obroną kraju, ażeby można było z powrotem do niego wrócić. Cała sprawa moim zdaniem ma drugie dno. Czy aby na pewno fala emigracji ma służyć ochronie przed wojną, czy jest to może masywne zasiedlenie Europy? Na to pytanie już chyba każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Europa uważam w należyty sposób przyjęła uchodźców, jak się odpłacają? atakami, mordem, terrorem (tu znowu powróćmy do pytania z poprzedniego zdania). Odpowiedź sama się nasuwa.

Jestem pełną obaw matką. Po wydarzeniach ostatnich kilku lat, trudno przewidzieć w jaki sposób? i czy rozwinie się to dalej? w jakim kierunku? czy sytuacja się uspokoi? a może będzie jeszcze gorzej? Żyjemy w nie pewnych czasach a co dopiero nasze dzieci. Czy będą umiały dać sobie radę? Na razie chronię mojego potomka jak tylko mogę, mam nadzieję że nigdy nie zazna agresji.

Poruszmy jeszcze jedną kwestię. 

Nasi Rodacy niejednokrotnie żyją w okropnych warunkach, czekają na mieszkania zastępcze, nie mają pracy ani nawet dodatków socjalnych. Pomijam alkoholików, którzy na własne życzenie nie raz zgotowali sobie taki los. Weźmy jednak pod uwagę samotne matki, bądź też młodych rodziców. Często pracujący na umowach śmieciowych, bez szansy na normalną teraźniejszość, często też przyszłość. Takim osobom rząd nie chce pomóc, dlaczego? skoro to rodak, Polak jak każdy inny. Nie gorszy, a przede wszystkim człowiek. To jest przykre że często takie rodziny na prawdę żyją w tragicznych warunkach socjalno-mieszkaniowych. Po kilka lat czekają na mieszkania. Dla emigrantów jednak mieszkania i pieniądze znajdują się od razu. Nie jestem sknyrą, ale trzeba się trochę zastanowić. Informacja w telewizji tłumacząca że przecież Polacy też wyjeżdżają, nie wyjaśnia niczego. Wyjeżdżają, bo w Polsce nie ma godziwych warunków do życia.  Natomiast Polakom nikt za granicą, nic za darmo nie daje. Pracujemy tam ciężko, i za te pieniądze zdobywamy kolejne wyznaczone przez nas cele. Trochę tu zeszłam na tematy polityczne, ale chyba inaczej się nie dało.I jeszcze jedno czy w fali otwarcia granic i wpuszczenia "uchodźców" na hura w pośpiechu, przez nie uwagę wpuściliśmy również terrorystów?

6 komentarzy :

 1. Mam identyczne zdanie i poglądy jak Ty Ewelinko,ale widać nasz rząd nie interesuje się nami Polakami,a ile można wyciągnąć za każdego uchodźcę od Unii Europejskiej,bo przecież Unia Europejska płaci na każdego uchodźcę 10 tyś euro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak być nie powinno. Niestety im tylko kasa i kasa w głowie.Nic więcej

   Usuń
  2. Zgadzam się, że Unia Europejska płaci na każdego uchodźcę 10 tyś euro, ale przecież Polska też płaci składki do UE. Tak więc wszystkie państwa członkowskie składają się na te 10 tys. euro. Nie ma nic za darmo. O sytuacji polskich rodzin nawet się nie wypowiadam, bo to temat rzeka i nie jest różowo. Pierw pomóżmy sobie, a później innym. Może jestem samolubna, ale takie jest moje zdanie.
   Mam rodzinę w Niemczech i tam zwykli ludzie są przerażeni, bo praktycznie pod nosem zakwaterowano im uchodźców. Teraz siedzą w domach i zastanawiają się, czy u nich nie będzie drugiego Paryża. :(

   Usuń
  3. Dokładnie, zgadzam się najpierw pomóżmy sobie...bo inaczej lepiej nigdy nie będzie.

   Usuń
 2. Mieszkałam przez kilka lat w Irlandii i widziałam jak uchodźcy pochodzący z tamtych terenów się zachowują. Oni nie chcą się asymilować, nie chcą pracować, nie chcą przestrzegać reguł panujących w danym kraju. Dlatego jestem na nie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem na nie. Bardzo szybko można zaobserwować że wcale nie chcą się dostosować, chcą wprowadzić swoje zasady !!

   Usuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz.
Pozdrawiam Ewelina

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka