piątek, 23 października 2015

Baby's Time

Cześć kochani! :)


Blog miał mieć również tematykę parentingową, w ostatnim czasie zupełnie od tego odeszłam, tak więc czas nadrobić braki. Dziś wpis o pierwszych 1000 dniach życia maluszka. 
Dużo ostatnio na ten temat czytałam, zgłębiałam informacje które zostały mi przekazane przez osoby które mają dzieci i już przez to przeszły. Naturalnie przeczytałam wszystkie możliwe fora, z nich wynikało jedno:

- każda mama jest indywiduum i to ona ma najprawdziwsze informacje.

W mojej ocenie wygląda to trochę inaczej. Nie należy się spierać która z nas ma rację. Trzeba wykształcić w sobie umiejętność słuchania i czytania innych wypowiedzi. Każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na pewne bodźce. A więc do brzegu bo tu już zaczynam schodzić na tematy pokrewne.


Musimy pamiętać o tym że to w jaki sposób odżywiamy się w ciąży znacznie wpływa na to co potem maluszek chętniej je podczas rozszerzania diety. Widzę to po moim maluszku. W trakcie ciąży jadłam dużo mięsa, owoców i słodyczy, mniej warzyw ( bo po prostu za nimi nie przepadam) - taką samą przypadłość zaobserwowałam u mojego synka. W momencie gdy zaczęłam mu rozszerzać dietę o warzywa, był bardzo niechętny do ich jedzenia. Nastała pora wprowadzania owoców i mięs - tu widzę zdecydowaną poprawę, mój maluszek uśmiecha się i zajada specjałami. Nie przepada za gotowymi słoiczkami (może to i dobrze?) - jest to oszczędność czasu natomiast szarpie za budżet domowy. Bartek od samego początku dostaje potrawy przyrządzone przeze mnie. A u Was jak było ? :)

Drogie Mamy! zapraszam do komentowania :):):)

7 komentarzy :

 1. Nice blog!

  http://kissthestarsblog.blogspot.ro/

  OdpowiedzUsuń
 2. No owoce i mięsko zdecydowanie uwielbia ;) Ale jeszcze trochę i przekona się do warzyw.
  Wspaniałe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas nie ma takie zależności, między tym co jadłam w ciąży, a tym co lubi Franek. Mój synek je praktycznie wszytko, ale musi mieć na to ochotę ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to właśnie bardzo dobrze że wszystko je :)

   Usuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz.
Pozdrawiam Ewelina

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka